Наши товары

О нас


Видеогалерея

Полезно знать

Статьи

Дитячі майданчики

Дитячі майданчики, інклюзивні майданчики у Києві

25.03.2018 р.У Києві з'явилися перші в Україні інклюзивні майданчики

У столиці з`явилися перші в Україні інклюзивні майданчики, на яких встановлено різноманітні ігрові пристрої для дітей з вадами розвитку.

На дитячому майданчику у парку Шевченка гамірно та весело. Тут не відразу й помітиш дітей із фізичними вадами, адже вони також активно освоюють різні атракціони. Ось хлопчик років чотирьох по черзі захоплено грається із трьома квіточками, кожна з яких озивається на дотик певними звуками, характерними для намальованих на них бджілки, метелика та "сонечка".

Батько іншої дитини розповів, що його донечка погано розмовляє, тож здебільшого мовчить. Але на майданчику в Маріїнському парку дуже любить говорити в спеціальний тубофон у вигляді квіточки, а тато слухає її на відстані до 20 метрів. Сюди вони приїжджають спеціально, аби погратися на гірці, яка, до речі, пристосована для проїзду на візочку, та повправлятися на канатних драбинах, щоб зміцнювати ручки.

Тетяна Альохіна, яка гуляла з чотирирічним Артемком, розповіла, що в її двоюрідної сестри син хворий на ДЦП, тож практично не мав змоги гратися на дитячих майданчиках. А з появою інклюзивних отримав змогу займатися тут на різних пристроях, у нього з`явилися друзі.

Поки що в столиці обладнані інклюзивними пристроями лише три дитячих майданчики – у парку Шевченка, на Пейзажній алеї та в Маріїнському парку. Але незабаром їх кількість зросте, в чому запевнила нас один із співорганізаторів групи активістів "Ввічливі люди", яка їх встановила, Олеся Огризко. Дівчина розповіла, що вона разом із Олею Андрійченко у вересні минулого року вирішили допомагати столичним дітям із різними фізичними вадами саме за допомоги облаштування інклюзивних майданчиків, яких досі не було не лише в Києві, а й загалом в Україні. До реалізації цієї ідеї залучили громадське об`єднання "Прогресивні громадяни України", "Клуб випускників інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка" та відеопроект "Молода кров".

"Ми організуємо вечірки та аукціони, на яких збираємо кошти для облаштування інклюзивних майданчиків ", - розповіла Олеся.

На них виставлено картини знайомих художників, речі відомих людей, запрошуємо відомих виконавців, наприклад Андрія Запорожця ("Сенсея"), проводяться різноманітні майстер-класи. Так, на першій вечірці було зібрано 200 тисяч гривень, за які й змогли поставити різноманітні пристрої на вже існуючих дитячих майданчиках, щоб хворі діти могли гратися разом з іншими.

Активісти радилися з організаціями дітей-інвалідів, як краще це зробити, і в результаті створили декілька оригінальних пристроїв, які не лише подобаються таким дітям, а й допомагають їм розвиватися. Скажімо, гойдалка "Гніздо лелеки" сприяє підтриманню у тонусі тулуба дитини з вадами опорно-рухової системи. Ігровий елемент "Голос квітів" у вигляді тубофона корисний для хворих з моторними порушеннями та вадами зору і слуху. Карусель на Пейзажній алеї стала доступною для дітей на візочках.

Активісти хочуть розширювати мережу інклюзивних майданчиків у столиці. Нещодавно вони провели ще один розважальний захід, на якому теж зібрали чимало коштів для закупівлі нових атракціонів.