Наши товары

О нас


Видеогалерея

Полезно знать

Статьи

Дитячі майданчики

Дитячий майданчик у дворі. Ігрові майданчики в Україні

Як з'ясувати, чи безпечний дитячий майданчик у дворі

Прогулянка та ігри з дитиною на дитячих майданчиках – обов'язковий пункт у щоденному
розкладі мами. Саме на ігрових майданчиках діти дихають свіжим повітрям, розвиваються і набувають навичок спілкування з однолітками.

Тим часом, на жаль, більшість дитячих майданчиків в Україні швидше викликають побоювання батьків. Давно застарівши, вони не відповідають стандартам безпеки: у дворах ми можемо бачити поламані гойдалки, іржаві гірки, розхитані сходи і турніки. Тому батькам необхідно перевіряти стан дитячих майданчиків, перед тим, як відпускати дитину грати.

На що слід звернути увагу

1. Переконайтеся в тому, що дитячий майданчик чи ігровий комплекс знаходиться в віддаленості від проїжджої частини і стоянок для автомобілів.

2. На ігрових майданчиках не повинно бути каналізаційних люків.

3. В обладнанні дитячих майданчиків не повинно бути ріжучих і гострих кутів, виступів, за які могла б зачепитися одяг.

4. Дерев'яні матеріали повинні бути добре відшліфовані.

5. Перевірте стійкість елементів і міцність кріплень.

6. Найвищі гірки та драбини не повинні бути вище висоти росту дорослої людини, щоб батьки змогли контролювати безпеку дитини на будь-якому етапі гри.

7. В якості покриття майданчика не повинні застосовуватися жорсткі матеріали (асфальт, камінь, бетон, цегла, щебінь), допустимо природне покриття (пісок, трава, дерен, деревна тирса, дрібний гравій), найбільш безпечним є штучне гумове покриття.

Крім того, при виборі дитячого ігрового майданчика варто враховувати те, на які вікові групи вона розрахована, рекомендує Інна Деняк, організатор проекту "Дитинство під знаком плюс", спрямованого на безпеку дитячих майданчиків:

Для дітей від 2 до 6 років, для дітей від 6 до 12 років і від 12 і вище плануються різні елементи

Для дітей від 2 до 6 років всі елементи ігрового комплексу повинні бути безпечні і підходити за габаритами для даного віку. Це можуть бути дитячі комплекси, пісочниці, гірки, гойдалки на пружині, будиночки, гойдалки, каруселі, альтанки та інші ігрові форми.

Для дітей від 6 до 12 років підійдуть більш складні елементи дитячого ігрового майданчика такі, як ігрові комплекси, спортивні комплекси, баскетбольні стійки, бруси, турніки, шведські стінки, вуличні тренажери та інші спортивні елементи.

Якщо майданчик виявився небезпечним

Більше двох невідповідностей основним правилам в ході вашої перевірки говорить про те, що грати на цьому майданчику небезпечно для дитини. У даній ситуації слід звернутися в ЖЕК з індивідуальною або колективною заявкою на ремонт дитячого майданчика.

Крім того, існують соціальні організації і спеціалізовані проекти, які допомагають розібратися в темі безпеки дитячих майданчиків в Україні. Наприклад, на сайті проекту "Дитинство під знаком плюс" у розділі "Повинен знати" можна завантажити і заповнити індивідуальну та колективну заявку на ремонт дитячого майданчика для ЖЕКів, також знайти необхідну інформацію про обов'язки ЖЕКів та правах мешканців.